Liposuction

[yasr_visitor_votes size="large"]

Liposuction çeşitli yöntemler yapılarak kilo verilmesine rağmen verilemeyen derin yağların alınması için yapılan estetik cerrahi yöntemidir. Liposuction; bir kilo verme yöntemi değildir. Kilo vermeyi değil bölgesel incelmeyi sağlar. Liposuction yöntemi ile ne kadar yağ alınacağı hastanın yaşına, kilosuna, alınacak yerin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Liposuction yaptırmayı düşünen hastaların genç yaşlarda yaptırması ameliyattan daha sağlıklı bir sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Liposuction eski bir yöntem olan klasik liposuction ve lazer liposuction olarak iki şekilde yapılmaktadır.  Klasik liposuction yöntemi uygulanırken yağların erimesi  için hazırlanan sıvı enjekte edilir ve çok küçük kesi atılarak kanüller yardımı ile yağlar vakumlanarak alınır. Klasik liposuction ile daha az miktarda yağ alınabilmektedir ve lazer liposuctiona göre daha fazla morluk ve şişlikler oluşmaktadır. Bu yöntem genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir.

Lazer liposuction gıdı, kol içi, göbek altı gibi ince deri olan yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Lazer liposuction yönteminin tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise liposuction yapılacak bölgede çatlaklar, sarkmalar gibi bozukluklar bulunmasıdır. Klasik liposuction bozukluklar bulunan bölgelere uygulandığında ortaya sağlıklı ve memnun edici bir sonuç çıkmamaktadır. Lazer liposuction yönteminin klasik liposuction yöntemine göre iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Lazerle liposuction genel anestezi veya uygulanacak bölge küçük ise lokal anestezi ile yapılabilmektedir.

Lazer liposuction çok küçük kesi atılarak lazer yöntemi ile parçalanan yağın sıvılaştırılıp kanüller yardımıyla alınması ile yapılan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde hasta günlük yaşamına çok kısa sürede dönebilmektedir.

   Op. Dr. Ahmet Tuna EREN

Kayseri Burun Estetiği Doktoru

Liposuction Randevu

Lazer Epilasyon Soru-Cevap

Soru ve Düşüncelerini Yaz

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir