İple Yüz Germe

[yasr_visitor_votes size="large"]

İple yüz germe işlemi ameliyatsız bir şekilde yüzü sarkmalardan kurtarıp gençleştirmeye yarayan bir yöntemdir. Cildimiz zaman içerisinde genetik faktörlere veya dış etkenlere bağlı olarak elastikiyet kaybına uğrayarak sarkmaya başlar. Bu yöntemle elastikiyet kaybı olan cildi uyararak kolajen üretimini devam ettirmesi sağlanır. Sarkmalar dışında kaşları kaldırmak ve yüzde belirli bölgelerde oluşan çukurlaşmaları gidermek için de kullanılan bir yöntemdir. Acısız ve kolay bir yöntem olması nedeniyle sık tercih edilen yöntemler arasındadır. Bu işlemin iyileşme süreci çok kısadır. Bu nedenle tercih edilmesinde en önemli faktörlerden birisidir.

 

İple yüz germede kullanılan ipler farklı çeşitleri olan özel iplerdir. Bu ipler cildin yapısına, kullanılacak olan bölgeye bakılarak seçilir. Bu yöntem göz çevresi, ağız çevresi ve boyun gibi bölgelerde en sağlıklı sonucu vermektedir. İple yüz germe tekniği diğer yüz germe tekniklerine göre en basit ve en acısız yöntemlerden biridir. 25-30 yaşlarından itibaren sarkmaları oluşan herkese uygulanabilen bir işlemdir. İple yüz germe işlemi öncesinde aspirin gibi ilaçlar kullanılıyorsa doktora bildirilmeli ve ilaçların kullanımı bir süre kesilmelidir. İşlem yapılacak kişi sigara kullanıyorsa işlemden bir süre önce ve sonra sigara kullanmamalıdır.

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır ?

İple yüz germe işlemine yapılacak bölgelerin belirlenip uygulanacak bölgenin kremlerle uyuşturulmasıyla başlanır. Belirlenen ipler iğnelerle cildin alt bakasına uygulanır ve cildin asılarak gerilmesi sağlanır. Bu yöntemle cilt altındaki kolajen dokusu uyarılır ve cildin gençleşmesi sağlanır. Diğer yöntemlere göre çok basit bir yüz germe yöntemidir. İple yüz germe işlemi 25-30 dakika kadar sürmektedir. Bu işlemden hemen sonra günlük yaşama kolaylıkla dönülebilir. Yüzde iğnenin girdiği yerlerde kızarıklıklar ve ödemler oluşabilir ancak bunlar 5-6 gün içerisinde geçmektedir.

İple yüz germe işlemi etkisini hemen gösteren bir yöntemdir ancak en iyi sonucu 3 ay sonrasında alınır.Bu yöntemin kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmekle birlikte genelde 2 yıl kadardır.

İple Yüz Germe Randevu

İple Yüz Germe Sorularınız

Soru ve Düşüncelerini Yaz

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir