Dudak Dolgusu

[yasr_visitor_votes size="large"]

Dudak dolgusu kişinin daha şekilli ve dolgun dudaklara sahip olmasını sağlayan estetik cerrahi yöntemidir. Günümüzde en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biridir. Bu yöntem ile görünümünden memnun olmadığınız dudaklarınızı belirginleştirebilir, kalınlaştırabilir,  inceltebilir ve dudaklarınızdaki eşitsizliklerden kurtulabilirsiniz. Böylece istediğiniz dudak görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Dudak dolgusu yapılırken en çok tercih edilen ve en sağlıklı olan yöntem hyalüranik asit yöntemidir.

Hyalüranik Asit Nedir ?

Hyalüranik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir ve su tutma özelliğine sahiptir. Vücuttaki kollajeni arttırarak cildi gençleştirmeye yarar. Dudakları dolgunlaştırdığı gibi ciltteki kırışıklıkları gidererek cildin daha taze bir görünümde olmasını sağlar.

Hyalüranik Asit Uygulaması

İlk olarak işleme başlamadan önce oluşabilecek ağrı ve sızıya karşı anestetik ilaçlar kullanılarak dudaklar uyuşturulur. 15 dakika kadar beklendikten sonra ince uçlu iğneler kullanılarak hyalüranik asit enjekte edilerek dolgu işlemi tamamlanır. Dolgu işlemi sırasında bünyeye bağlı olmakla beraber genelde ağrı olmamaktadır.

Dolgu İşlemi Süresi ve Sonrası

Bu işlem yaklaşık olarak 10-15 dakika sürmektedir. Dolgu işlemi yapılırken iğnenin girdiği yerlerde bir takım morluklar ve şişlikler oluşabilir ancak doktorunuzun önereceği kremler ve buz kompleksi ile bu sorun kısa sürede ortadan kalkacaktır. Dudak dolgusu sonrasında 2 - 3 saat kadar yemek yenmemelidir. Belirli aralıklarla buz kompleksi yapılmalıdır. Yapıldığı gün dudakları uzun süre dudak büzmemeye dikkat edilmelidir. Dudak dolgusu yapıldıktan sonra 1 gün kadar makyaj yapılmamalıdır.

Dudak Dolgusu Etkisi

Dolgu işlemi uygulandıktan hemen sonra etkisini gösterir ancak istenilen görünüme şişlikler indikten sonra ulaşılabilmektedir.

Dudak Dolgusunda Kalıcılık

Kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 6-8 ay kalıcıdır. Bu süre sonrasında işlem tekrarlanabilir.

   Op. Dr. Ahmet Tuna EREN

Kayseri Burun Estetiği Doktoru

Dudak Dolgusu Randevu

Dudak Dolgusu Hakkında Sorularınız

Soru ve Düşüncelerini Yaz

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir